Blog
Od czego zależy smak pizzy?
Opublikowano: 07.02.2020, 12:45
Blog
Od czego zależy smak pizzy?

Pizza pizzy nierówna. Czy to prawda? Nie sposób się z tym nie zgodzić! Pizzerie serwują obecnie bardzo wiele różnych typów tego włoskiego specjału i ciężko wybrać, gdzie i co zjeść. Jakie kryteria wziąć pod uwagę przy podejmowaniu decyzji? Od czego tak właściwie zależy smak pizzy…?

Na smak pizzy składa się co najmniej kilka różnych rzeczy

Jeszcze nie tak dawno menu każdej pizzerii wyglądało bardzo podobnie. Obecnie pizzerie prześcigają się w sposobach pozyskania klientów. Różne typy ciasta, dziesiątki jak nie setki pozycji w menu, dziwne, wymyślne składniki… Nie zawsze więcej znaczy lepiej! Czasami jest wręcz przeciwnie…

Po pierwsze - ciasto

Ciasto - od tego się wszystko zaczyna… Musi być idealne, przygotowane z mąki najwyższej jakości, wyrabiane na bieżąco każdego dnia… Co istotne - najlepiej, żeby było przygotowywane ręcznie, ewentualnie - przy użyciu miksera. Im mniej pomocy sprzętów elektrycznych, tym lepiej! Tylko wtedy pizza będzie smakować niczym włoski oryginał. Czy wiesz, w jaki sposób wykonać test pizzy? Wystarczy, że odkroisz jej kawałek i weźmiesz w dłoń. Jeśli utrzyma się w poziomie - jest doskonała. Jeżeli od razu spadnie - coś poszło nie tak... W Pizzerii Roma przywiązujemy ogromną wagę do tego, by ciasto było idealne!

Po drugie - sos pomidorowy

Na smak pizzy wpływa także użyty do jej produkcji sos pomidorowy. Powinien być on przyrządzany przez kucharza lub pizzera osobiście z pomidorów najwyższej jakości. Tylko wtedy, w połączeniu z odpowiednimi przyprawami, nadaje pizzy tak fantastycznego aromatu. Sos gotowy, kupowany w jednym z popularnych dyskontów, to ogromny “minus” dla każdej pizzerii. Takie miejsca nie tylko warto, ale wręcz trzeba omijać szerokim łukiem! W Pizzerii Roma nie wyobrażamy sobie nawet stosowania popularnych “gotowców”!

Po trzecie - ser

Ser na pizzy to must have dla zdecydowanej większości osób. Ser jednak może albo zdecydowanie poprawić walory smakowe dania, albo - wręcz przeciwnie - sprawić, że będzie ono niejadalne. W Pizzerii Roma w Toruniu używamy tylko sera najwyższej jakości. Doskonale wiemy o tym, że obecnie klienci ogromną wagę przykładają do tego, co jedzą i potrafią rozróżnić użyte składniki. Działając w branży gastronomicznej już od 2003 roku, stworzyliśmy sobie bazę sprawdzonych dostawców, którzy zaopatrują w nas w najlepsze składniki…

Z Włoch do USA jeden krok…

Niezależnie od tego, jaką pizzę wybierasz, z pewnością chcesz otrzymać danie o najwyższej jakości. Co oczywiste, na smak potrawy wpływają także składniki, jakich się używa do jej przyrządzenia. W naszej Pizzerii Roma w Toruniu wykorzystujemy świeże dodatki od zaufanych dostawców. Wszystko po to, żeby klienci otrzymali najlepszą pizzę o bogatym smaku i aromacie.

Po piąte - doświadczenie

Nie da się ukryć, że doświadczenie pizzera ma ogromny wpływ na jakość pizzy. Kucharze, którzy mają wieloletnią praktykę w zawodzie, potrafią doskonale uchwycić idealne proporcje przy wyrabianiu ciasta czy przygotowywaniu sosu. Pamiętaj, że nawet mając do dyspozycji najwyższej jakości składniki i sprzęty, pizzaiolo-amator nie stworzy doskonałej pizzy. Wszyscy pracownicy w naszej Pizzerii Roma w Toruniu to osoby, które kochają to, co robią. Nasi klienci odczuwają to na każdym kroku. Dzięki temu nasza pizza jest tak smaczna i aromatyczna, według wielu - doskonała!

Wybieraj to, co sprawdzone i przetestowane

Przy wyborze pizzerii kieruj się przede wszystkim tym, co wpływa na smak tej kultowej potrawy. Gwarantujemy, że jakość ciasta, sosu czy dodatków jest bardzo łatwa i szybka do zweryfikowania. Jeśli zależy Ci na tym, żeby w 100% poczuć cały aromat pizzy i ocenić jednocześnie pizzerię, zacznij od pizzy margarity. Minimum składników w tym przypadku to właśnie maksimum smaku. Potem możesz już szaleć z dodatkami i tworzyć nawet własne kombinacje. Zapraszamy Cię do naszej Pizzerii Roma. Postaw na to, co sprawdzone i wypróbowane przez tysiące zadowolonych klientów w ciągu tych kilkunastu lat naszego istnienia, a istniejemy już od 2003 roku! Do zobaczenia!

Historia pizzy od początku do końca.

Pizza pizzy nierówna. Czy to prawda? Nie sposób się z tym nie zgodzić! Pizzerie serwują obecnie bardzo wiele różnych typów tego włoskiego specjału i ciężko wybrać, gdzie i co zjeść. Jakie kryteria wziąć pod uwagę przy podejmowaniu decyzji? Od czego tak właściwie zależy smak pizzy…?

Pizza margherita pizzą wszech czasów!

Pizza to dziś jedna z najbardziej kultowych potraw. Uwielbiana przez miliony ludzi na całym świecie, na wszystkich kontynentach, znajduje się nawet na liście światowego dziedzictwa UNESCO. Jest kojarzona przede wszystkim z Włochami, ale patrząc na jej historię...

Pizza

Sosy, dodatki, napoje

Dania mięsne

Zapiekanki

Spaghetti

facebook pizzeria roma toruń

ZAMÓWIENIA+48 609 031 111
CZYNNE: wt-czw: 12-21 • pt-sob: 12-22 • nd: 12-21

Powrót Zapiekanek - od 8PLN

OPAKOWANIA: Do dań i pizzy: 2 zł, do Familijnej 3 zł, do sosów 1 zł, torba papierowa - 1 zł

PROMOCJA DLA FIRM I INSTYTUCJI 10%
Od wtorku do piątku w godz. 12:00 – 14:00.
Przy zamówieniu telefonicznym od 90 zł i odbiorze osobistym - Pepsi 1.5l GRATIS! Od 110 zł na dowóz Pepsi 1.5l GRATIS! PROMOCJE się nie łączą.

Płatność gotówką. Przy zamówieniu telefonicznym i potwierdzeniu można dokonać płatności BLIK-em lub kartą.

Pizza Toruń - Pizza na dowóz w naszym - pięknym - mieście Kopernika. Pizzeria ROMA Rubinkowo - Mieszkasz na III Rubinkowie / Na Skarpie? Rzut beretem. Zapraszamy! Masz ochotę na wspaniałą pizzę? Sprawdź naszą ofertę.